صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
 

 


يكشنبه
6 اسفند 1396
8. جمادي‌الثاني 1439
2018 Feb 25

 

کانال ما در تلگرام

ایرانفودنیوز

وب سایت خبری صنایع غذایی ایران

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید

 

https://telegram.me/joinchat/BGSJdgC493n3baukf_EBgQ

 

 

همکاران و همیاران

 


مشاهده کامل مصاحبه
 مصاحبه نشریه صنعت غذا با احمد فتح اللهی؛ مردی که دنیایش را خودش ساخت    

در آذرماه سال 93 انتخابات هیئت مدیره انجمن علوم و صنایع غذایی ایران برگزار کردید که در

آن جناب آقای احمد فتح اللهی به عنوان نائب رئیس انجمن انتخاب گردید.همانطور که خوانندگان

محترم در جریان هستند جناب آقای مهندس فتح اللهی در سال گذشته به عنوان مردسال

صنعت غذای کشور برگزیده شدند.ایشان از جمله انسان هایی هستند که با پشتکار و تلاش خود

از صفر به صد رسیدند.جناب آقای مهندس فتح اللهی وامثال ایشان باید اسو و الگو جوانان کشور

قرار بگیرند؛جوانانی که سودای موفقیت دارند اما صفر بودن و عدم امکانات را بهانه می کنند.

در زیرگفتگو با جناب آقای فتح اللهی را می خوانیم:

 

1.آقای مهندس با توجه به اینکه اکثر خوانندگانمان شما را می شناسند اما تقاضا دارم از خودتان و فعالیتهایتان به طور مختصر برای کسانی که آشناییت ندارند بگویید؟

متولد 1332 در  تهران می باشم و دارای یک فرزند پسر و دو فرزند دختر هستم .در سال 1356 بعد از پایان تحصیلات و خدمت نظام وظیفه وارد بازار کار شدم و بعنوان طراح و قالب ساز و همچنین سرپرست در کارخانه قوطی سازی و چاپ فلزات زنیط استخدام شدم اما حدود یک سال از شروع به کارم نگذشته بود که کارخانه فوق را با کلیه ماشین آلات و پرسنل اجاره نمودم و با انگیزه بیشتری کارم را ادامه دادم و با فعالیتهای شبانه روزی و طراحی و ساخت قوطی های جدید توانستم مشتریهای بیشتری را جذب نمایم که حاصل آن درآمد بیشتر بود که این امر باعث گردید کارخانه فوق را خریداری نمایم .حال شروع به توسعه نموده و با همکاری برادرانم فعالیتهای بیشتری را در این زمینه ادامه دادیم و در سال 1362 سهام شرکت آتا را که تولید کننده مواد غذایی بود خریداری نمودیم و پس از آن نیز در سال 1369 کارخانه سبزی ایران را که تولید کننده ادویه کاری در قوطیهای فلزی بود را خریداری نمودیم و در حال حاضر با در اختیار داشتن کارخانه های قوطی سازی زنیط و سبزی ایران که در سبد کالایی خود بیش از 70 محصول دارد توانستیم یکی از بزرگترین تولید کنندگان در سطح کشور باشیم.

2.جناب مهندس اعضای جدید انجمن انتخاب شدند و شما با افتخار به عنوان نایب رئیس انجمن برگزیده شدید. از شما تقاضا داریم از برنامه و اهداف خود برای حضور در انجمن بگویید؟

ضمن تشکر و قدردانی از همکاران و اساتید محترم که بنده را انتخاب نمودند هدف من  در درجه اول انتقال تجربیات کار در صنعت به دانشگاه و بالعکس علوم دانشگاهی به صنعت می باشد و تلاش میکنم با ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه و همچنین برقراری و حضور اساتید ذیربط و بازدید آنها از صنعت و رهنمودهایی که از آنها دریافت میکنیم بتوانیم بصورت علمی و کارشناسی صنعت غذا را پیش ببریم تا جایگاه مناسبی برای صادرات محصولات غذایی در دنیا داشته باشیم.

3.با توجه به اینکه شما یک فرد صنعتی هستید که وارد انجمن شدید می خواهم نظرتان را در مورد وضعیت صنعت غذا در سال پیش رو و با توجه به توافق هسته ای صورت گرفته بپرسم؟

همانطور که میدانید بقای هر جامعه در گرو بقای تولید کنندگان آن است در نتیجه پس از برداشته شدن تحریم ها باید بکوشیم اول کشاورزی کشور را ساماندهی نماییم و از کشت سنتی خارج و با برنامه ریزی و وارد نمودن تکنولوژی و استفاده از بذر اصلاح شده ، بتوانیم کشاورزی را صنعتی و مکانیزه اداره نماییم که این امر باعث استفاده نمودن بهتر از آب وخاک و در نتیجه برداشت محصول به قیمت کمتر با کیفیت بالاتر میشود که کمک شایانی به تولید کنندگان و صنایع تبدیلی خواهد شد و می توانند محصولات تولید خود را به قیمت نازل و قابل رقابت با رقبای خارجی به بازار داخلی ارائه و آنها را صادر نمایند.

4.آقای مهندس به نظر شما می توان صنعت و دانشگاه را به هم نزدیک کرد؟ به صورت تئوری خیلی بحث در خصوص رابطه صنعت و دانشگاه شده است اما واقعا عملی است؟

ما باید با کمک صنعت به توسعه دانشگاههای علمی و کاربردی در زمینه های کاری و مرتبط بپردازیم تا دانشجویان عزیزبتوانند آشنایی بیشتری با صنعت داشته باشند و در کنار دروس تئوری به آنها کار عملی را نیز بیاموزیم تا بتوانیم پس از فارغ التحصیلی از آنها بصورت بهینه و بعنوان کاردان استفاده نماییم.

5.از کارخانه سبزان برای خوانندگانمان بگویید؟ چه محصولاتی تولید می کند؟ وضعیت صادرات محصولاتتان به چه نحو است ؟ و اینکه چه تعداد پرسنل دارید؟

کارخانه سبزی ایران حدود 30 سال سابقه کا ردارد و تولید خود را برای اولین بار در ایران با ادویه کاری شروع نمود و اکنون با تولید سبزیجات خشک و ادویه جات ، چاشنی های غذایی و غذاهای نیمه آماده و انواع دسرها با دریافت مهر استاندارد و ایزو و دارا بودن بخش تحقیق و توسعه (R&D) و دریافت لوایح گوناگون از داخل و خارج کشور یکی از از تولید کنندگان بزرگ کشور بوده و در زمینه صادرات محصولات به کشورهای اروپایی و آسیایی و آسیای میانه و همچنین کانادا وکشورهای حاشیه ی خلیج فارس فعالیت می نماید و بعنوان تولید کننده برتر در سالهای متمادی برگزیده شده است.

6.نمایشگاه آگروفود امسال را چگونه می بینید و نظر شما در مورد نقش نمایشگاه ها در بهبود اوضاع صنعتی و غذایی کشور چیست؟

تشکیل نمایشگاهها ، ایجاد پنجره ای بسوی خارج می باشد و با توسعه آنها مخصوصاً نمایشگاه غذایی آگروفود که هرساله بصورت تخصصی برگزار میشود باعث معرفی محصولات تولیدی و ارائه آنها به مصرف کنندگان و همچنین رونق صادرات و بهبود تولید میگردد و چون نمایشگاه فوق بصورت بین المللی برگزار میگردد تولید کنندگان با فرهنگ ملل دیگر آشنا شده و تولیدات خود را بنا به درخواست و بسته بندی جدید ارائه می نمایند که این امر باعث رشد صادرات مواد غذایی میگردد.


مصاحبه شونده : احمد فتح الهی
آخرین ویرایش : 1394/03/16 -- 10:14:28
نویسنده : مدیر سایت - مهندس پروانه خانی
تعداد بازدید : 2124
پذیرش آگهی

شماره تلفن های پذیرش آگهی:

0912-2474056

 

تک ماکارون - 4188696 - 0
تهران پک - 3238101 - 0
پگاه تهران - 3883784 - 0
سحر همدان - 4747990 - 0
سحر خیز - 4748641 - 0
قارچ پارس شهریار - 1357485 - 0
پارس استا - 2030756 - 0
زرماکارون - 4744745 - 0
zarforoktoz - 380090 - 0
سبزان - 4745467 - 0
سن ایچ - 2887451 - 0
فراورده های گوشتی مام - 3020199 - 0
   صفحه اول   ::    آگهی استخدام   ::    اخبار   ::    همایش و جشنواره   ::    گالری   ::    سرمقاله   ::    مقالات و یادداشتها   ::    گفتگو و مصاحبه   ::    سایتهای مفید   ::    درباره ما   ::
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به اولین وب سایت خبری صنایع غذایی ایران می باشد.


پنل ارسال ایمیل تبلیغاتی